Яка насосна станція краще - OLIJU чи PEDROLLO?

Побутова станція для приватного водопостачання OLIJU JET

Насосна станція у приватному будинку, безумовно, потрібна. Це і подача чистої води для пиття, і полив городу, захист трубопроводу, і деякий запас води у разі відключення електрики.

Але яку вибрати?

На ринку існують сучасні станції водопостачання із вбудованим комплексним захистом, наприклад, Grundfos Scala. Існують станції, укомплектовані автоматичним реле тиску. Але такі гідроагрегати мають одне суттєве АЛЕ — досить високу ціну. Це насправді цілком виправдано, тому що хороша якісна автоматика істотно впливає на комфорт користувача. Автоматичне реле легше налаштувати, у нього більше функцій, більше захисту насоса та системи водопостачання загалом. В результаті ми отримуємо більш тривалий термін експлуатації насоса, економію електроенергії та додаткову зручність в обслуговуванні станції.

Класика завжди в моді

Насосні станції класичні - насос + гідробак + механічне реле - є більш звичними, а отже, і популярнішими є класичні насосні станції, зібрані з насоса, гідроакумулятора та механічного реле тиску. Ці станції прості за конструкцією, надійні у використанні і, що дуже суттєво, недорого коштують

Найбільшу увагу покупців привертають розкручені станції відомого італійського виробника Pedrollo на базі самовсмоктуючих насосів з чавунним корпусом JSW і з корпусом з нержавіючої сталі JCR.

Ці станції донедавна входили до категорії «недорогі насосні станції». Радуючи своїх власників чудовою якістю матеріалів виготовлення, оптимальним співвідношенням напору та продуктивності, станції Pedrollo були більш ніж доступні за ціною. Зростання цін на імпортні товари, на жаль, не йде на користь нашим споживчим гаманцям, тому покупець постійно шукає дешевше.

Як варіант, розглядають насоси та станції китайських виробників. У них цікавіша ціна, безперечно. Але чи така велика економія? Тут лотерея - як пощастить...

Ми зацікавлені, щоб кожен відвідувач нашого інтернет-магазину вибрав товар за своїми потребами та можливостями та залишився задоволений покупкою. Наше правило: покупець за свої гроші повинен отримати найкраще за якістю та характеристиками. Тому в цьому огляді станцій аналогів товари китайського виробництва ми навіть не розглядаємо. Виходячи з запитів та побажань був підібраний практично повний аналог перевіреним часом насосам Pedrollo. Відразу повідомляємо, що ціна на насос і станцію на його базі буде дуже і дуже цікава, при цьому якість не поступається італійському. Це насос, також виготовлений, і, що важливо, зібраний на європейському виробництві в Португалії, заводі "OLIJU". Девіз цього відомого у Європі виробника насосного обладнання: «Надійність та якість». На заводі "OLIJU" з 1979 року конструюється, виготовляється та збирається великий асортимент насосного обладнання для промисловості та побутового сегменту. Так що навіть звичайні однофазні самовсмоктувальні, вихрові та відцентрові насоси для приватного використання виготовляються з матеріалів такого ж класу якості і на тому ж обладнанні, що й насоси для промислових об'єктів.

Давайте разом розберемося, в чому подібність та відмінність станцій PEDROLLO та OLIJU

Порівняння характеристик насосних станцій СТАНЦІЙ OLIJU та PEDROLLO

oliju станція

  Характеристики

OLIJU

 PEDROLLO

JET 08HB24

JET 08SB24

JSWm2CX-24cl 

JCRm2С-24cl

  Тип насосасамовсасывающий
  Корпус насосачавуннержавіюча стальчавуннержавіюча сталь
  Робоче колесотехнополімер Noryl
  Потужність двигуна800 Вт750 Вт
  Напруга живлення1х230 В, 50 Гц
  Максимальний напір55 м50 м
  Максимальна продуктивність3,6 м³/год (60 л/хв)4,2 м³/год (70 л/хв)

  Max температура води

+35 °C+40 °C
  Клас захисту корпуса насосаIP44IPX4
  Гідроакумулятор24 л, максимальний тиску 10 бар
  Автоматикамеханічне реле тиску PM5 Italtecnica
  Діаметр приєднання1 дюйм

З наведеної таблиці бачимо, що показники станцій фактично ідентичні.

Конструкція

Конструкція насосів однакова - самовсмоктуючий відцентровий насос. Основні переваги такої конструкції – тиха робота та невелике споживання електроенергії.

Матеріали 

Станції представлені у двох варіантах – з чавунним корпусом насоса та з корпусом з нержавіючої сталі. Варіанти матеріалів виготовлення корпусу також ідентичні. Крильчатка (робоче колесо) - один з основних вузлів насоса - у обох виробників виготовлена з міцного технополімеру Noryl зі скловолокном. Цей матеріал дуже широко використовується у промисловості. Він стійкий до стирання, міцний для впливу потоку води, але при цьому досить гнучкий, добре тримає форму при нагріванні. Це якраз ті властивості, які необхідні для крильчатки побутового насоса.

Характеристики напору та продуктивності

Максимальна продуктивність трохи вище PEDROLLO 70 л/хв, зате OLIJU дає більший максимальний напір до 55 м

Робоча рідина

Максимальна температура води практично однакова. Насосна станція зазвичай розрахована на подачу води з неглибокої свердловини або колодязя з температурою води набагато нижчою від заявлених 35-40°C

Клас захисту

За класом захисту корпусу насоса OLIJU та PEDROLLO однакові – забезпечений захист від бризок води рівня IP44 та IPX4

Аавтоматична робота

Гідроакумулятор і автоматика у обох аналогів абсолютно однакові - гідробак з вуглецевої сталі об'ємом 24 літри з максимальним тиском 10 бар, механічне реле тиску PM5 Italtecnica для однофазних насосів з діапазоном регулювання тиску від 1 до 5 бар.

Під'єднання до трубопроводу

По приєднувальним розмірам в 1 дюйм побутові насоси OLIJU та PEDROLLO теж однакові, тобто додаткова арматура, як, наприклад, зворотний клапан, буде для них однакова за типорозміром.

Отже, підіб'ємо підсумки нашого невеликого дослідження.

OLIJU - аналог PEDROLLO ? Наша відповідь "ТАК"

Станції насосні для водопостачання OLIJU JET 08HB24 та OLIJU JET 08SB24 однозначно є практично повними аналогами станцій Pedrollo JSWm2CX-24cl та Pedrollo JCRm2С-24cl за конструкцією, потужністю та матеріалами виготовлення насоса. Гідравлічні характеристики, тобто показники напору та продуктивності у Oliju та Pedrollo теж максимально ідентичні. Станції можуть працювати в однакових умовах навколишнього середовища та мають аналогічний набір автоматики – гідроакумулятор та реле тиску.

За ціновим показником станція OLIJU JET значно привабливіша за станцію PEDROLLO. Станція з корпусом насоса з чавуну OLIJU JET 08HB24 дешевша за станцію Pedrollo JSWm2CX-24cl приблизно на 13%. Різниця в ціні станцій з корпусом із нержавіючої сталі OLIJU JET 08SB24 та Pedrollo JCRm2С-24cl становить близько 24%.

Погодьтеся, що таке співвідношення цін говорить на користь вибору станції португальського виробника Оліджу, тим більше що за технічними, гідравлічними та конструктивними характеристиками станції є повноцінні аналоги.

OLIJU JET 08SB24, як бачимо, законний володар жовтої майки лідера у цьому імпровізованому змаганні побутових насосних станцій

Наші покупці справді оцінили таку явну перевагу. Як результат, станції OLIJU JET і самовсмоктувальні насоси OLIJU JET стали дуже популярними і популярними. Їх купують для встановлення у приватних будинках для автоматичного водопостачання будинку або для поливу ділянки, грядок на городі та садів.

Ми сподіваємося, що надана інформація буде корисною для наших покупців, які ще не знайомі з продукцією європейського заводу «Оліджу». Додаткову інформацію Ви можете переглянути на нашому сайті або дізнатися у відділі консультацій та продажу.

Звертайтеся, раді допомогти з вибором. Упевнені, що Ваш вибір буде правильним

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння