Підбір і монтаж свердловинного насоса (частина 1)

Після того, як вам пробурили свердловину, першим стає питання підбору моделі насоса. Так як свердловини бурять різного діаметру, то в першу чергу насос потрібно вибирати виходячи з діаметра свердловини. В середньому, для заглибних насосів свердловини бурять від 110 мм до 230 мм. Коли бурильники закінчили свердловину і прокачали її, у вас залишається паспорт на неї, де вказуються всі її характеристики і параметри.

Зокрема це:

  • Глибина (загальна) метри;
  • Діаметр мм;
  • Статичний рівень води (Рис.1. (1)) метри - це рівень води, який встановлюється в свердловині, коли насос не качає воду більше години. Тобто рівень води в свердловині урівноважений з рівнем води у водоносному шарі землі (принцип сполучених посудин).
  • Динамічний рівень води (Рис.1. (2)) метри - це рівень води при працюючому насосі. Він може змінюватися в залежності від потужності насоса, і залежить від швидкості заповнення свердловини.
  • Дебіт (кількість води, яке може викачати насос) метри.

статичний і динамічний рівень води в свердловині
Рис.1. Рівень води: 1 статичний; 2 динамічний.

Якщо насос купується на заміну старому і вийшов з ладу, то необхідно враховувати вік трубопроводу, тип зворотного клапана, рівень відкладень іржі і мулу в трубах, так як ці фактори суттєво впливають на коефіцієнт тертя води в трубах. Тим самим зменшуючи натиск на виході. З тонкощами підбору насоса можна ознайомитися на сторінці нашого сайту: «Як правильно підібрати насос або ...»

При виборі насоса необхідно спиратися не тільки на характеристики свердловини, а й на необхідні вам умови. Зокрема це:

  • натиск, який повинен видавати насос, щоб забезпечити ваші потреби. Вимірюється він в метрах, або атмосферах. Співвідношення: 10 метрів = 1 атмосфера.
  • подача води (м³/год). В середньому, на одну сім'ю з трьох осіб необхідна подача ~ 1,5-2 м³/год.

Для розрахунку необхідного і достатнього вам напору визначте спочатку, з якої глибини необхідно качати воду і яку відстань від насоса до верхньої точки забору води. Розрахункова формула загального напору матиме вигляд:

Глибина занурення насоса (10 метрів = 1 атм) + 3 атм на автоматику + необхідний тиск на виході.

Наприклад насос занурює в свердловини на глибину 40 метрів, необхідний тиск на виході у вас 3 атмосфери, тоді загальний натиск повинен бути: 4 + 3 + 3 = 10 атм.

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння