Як вибрати циркуляційний насос

Циркуляційний насос забезпечує примусову циркуляцію, як випливає з назви, теплоносія, найчастіше води. Опалювальні системи з природною циркуляцією застосовуються все менше і менше. Адже вони мають ряд недоліків. Застосування ж циркуляційного насоса дозволяє зменшити діаметр трубопроводів, не прив'язуватися до розміщення опалювального котла тільки в нижній точці, та й просто швидше прогріти приміщення і створити комфортну температуру.

Простота конструкції, надійність і довгий термін служби циркуляційних насосів послужили їх широкому застосуванню в нашому житті. Циркуляційні насоси є в системах опалення, можуть застосовуватися в побутовому гарячому водопостачанні, використовуватися для руху рідин охолодження в системах кондиціонування повітря. Маючи приблизно однакову конструкцію, для кожного випадку застосування циркуляційні насоси все таки різняться, особливо в частині матеріалів для їх виготовлення.

З усього вищесказаного слід зазначити підбір насоса включає наступні основні критерії:

  • умови експлуатації, які включають температуру теплоносія і речовина, що використовується в якості теплоносія, а також діаметри трубопроводів
  • необхідну продуктивність
  • напір

Для того, щоб підібрати циркуляційний насос необхідно враховувати основні параметри (напір і продуктивність), які знаходяться в безперервній залежності один від одного. Напір, який створюється циркуляційним насосом повинен долати гідравлічні опору елементів системи опалення запірно-регулюючої арматури, труби, різних колін і трійників, опалювальних приладів.

Для систем опалення приватних будинків, в основному, застосовують насоси з так званим « мокрим ротором ». Рекомендуємо звернути Вашу увагу на насоси GRUNDFOS UPS. Конструктивною відмінністю насосів GRUNDFOS типу UPS є охолодження та змащування рухомих елементів самої протікає рідиною. Сучасні циркуляційні насоси, особливо провідних світових лідерів, таких як Grundfos Данія економічні, надійні, довговічні і малошумни. Хоча відносні новачки, наприклад, циркуляційний насос Спрут завойовує покупця своєю ціною і невибагливістю і вже твердо і впевнено зарекомендував себе на ринку України. Щоб насос працював надійно і не доставляв клопоту, його необхідно правильно підібрати. Без деяких розрахунків тут ніяк не обійтися.

В системах опалення. При підборі насос насамперед потрібно визначитися з кількістю тепла, необхідного, щоб не мерзнути в будинку або квартирі взимку. Його приблизно можна обчислити в залежності від площі приміщення, що обігрівається. Виходячи з розрахунків за європейськими стандартами, кількість тепла, необхідне на опалення 1 кв.м в будинку з 1-2 квартирами становить 100 Вт, а для багатоквартирних будинків 70 Вт.

Однак, якщо теплоізоляція будівлі не відповідає нормативам , то в розрахунок беруть більш високу питоме споживання тепла. Для виробничих приміщень і житлових будинків з поліпшеною теплоізоляцією потрібно 30-50 Вт/кв.м.

Далі розраховують необхідну продуктивність насоса:

Витрата (об'ємна подача) розраховується за такою формулою:

Як підібрати циркуляційний насос Як підібрати циркуляційний насос Як підібрати циркуляційний насос
Як підібрати циркуляційний насос - об'ємна витрата, м3/ч
Як підібрати циркуляційний насос - потрібна теплова потужність, кВт
Як підібрати циркуляційний насос - температура в прямому трубопроводі, ° С
Як підібрати циркуляційний насос - температура в зворотному трубопроводі, ° С.

потрібну теплову потужність визначаємо по табл.1 (при максимальних теплових втратах = 100 Вт/м2):

Таблиця 1 - Потрібна теплова потужність, кВт

Sот,

 м2

60

70

80

90

100

120

140

160

180

200

220

240

260

280

300

320

340

360

Ф, кВт

6,0

7,0

8,0

9,0

10,0

12,0

14,0

16,0

18,0

20,0

22,0

24,0

26,0

28,0

30,0

32,0

34,0

36,0

Наступним кроком при підборі насоса буде визначення необхідного напору (тиску) в трубопроводі - опір, яке насос повинен подолати при нагріванні води в трубах .
Висота всмоктування насоса Н визначається наступною формулою:

Як підібрати циркуляційний насос

де: Як підібрати циркуляційний насос, Як підібрати циркуляційний насос - втрати тиску в подаючому і зворотному трубопроводах (Па/м), визначаються по табл. 2

Таблиця 2 - Втрати тиску

Як підібрати циркуляційний насос

Ця таблиця використовується для визначення ймовірних втрат тиску в трубопроводі, вимірюваних в Па/м (при температурі води 60 ° С).
Рекомендовані втрати в трубах - не більше 105 Па/м.

Як підібрати циркуляційний насос, Як підібрати циркуляційний насос-довжина прямого та зворотного трубопроводів, м;
як підібрати циркуляційний насос, як підібрати циркуляційний насос , Як підібрати циркуляційний насос - окремі опору, Па.
Значення окремих опорів можна знайти в технічних вимогах виробників на використовувані вироби. При відсутності даної інформації, в якості приблизної оцінки можна використовувати наступні значення:
Котел: від 1000 до 2000 Па
Змішувач: від 2000 до 4000 Па
Термостатичний вентиль: від 5000 до 10000 Па
лічильники теплоти: від 1000 до 15000 Па.

Як підібрати циркуляційний насос

На наступному етапі також необхідно визначитися ще з одним параметром - кількістю швидкостей, на яких може працювати Ваш насос. Багатошвидкісні насоси (зазвичай три швидкості - GRUNDFOS UPS) дозволяють з легкістю коригувати температуру радіаторів опалення в будинку або квартирі - швидкість роботи насоса можна знижувати, при збільшенні температури на вулиці. Регулювання швидкостей здійснюється перемикачем на корпусі насоса. Якщо бажання возитися з насосом немає, можна придбати повний автомат, який сам "пристосується" під систему і буде функціонувати в оптимальному режимі (GRUNDFOS ALPHA 2).

Виходячи з перерахованих вище критеріїв, тепер ми можемо підібрати необхідний насос. Однак слід врахувати, що параметри, які ми отримали в результаті наведених вище розрахунків, необхідні для роботи при максимальному навантаженні. Але, як правило, такі умови зустрічаються вкрай рідко, і більшу частину опалювального сезону потреба в теплі не настільки велика.

Для приблизної орієнтації можна скористатися таблицею:

Таблиця 1. Рекомендований регульований насос

Будинок,

м2

Об'ємна подача
в радіаторній системі опалення,
м³ /год

Тип насоса

80-120

0,4 ​​

GRUNDFOS ALPHA2 25-40

120-160

0,6

GRUNDFOS ALPHA2 25-40

169-200

0,7

GRUNDFOS ALPHA2 25-40

200-240

0,8

GRUNDFOS ALPHA2 25-40

240-280

0,9

GRUNDFOS ALPHA2 25-60

Є один нюанс при використанні циркуляційних насосів для системи гарячого водопостачання. Для циркуляції гарячої води побутового призначення рекомендовано використовувати насоси з корпусом з нержавіючої сталі, бронзи або латуні. Це пов'язано зі швидким руйнуванням чавунних корпусів в воді, багатій киснем. Вибрати потрібну модель можна в каталозі, це насоси Comfort UP.

Як підібрати циркуляційний насос

останнім часом споживачі все більше задаються питанням, як багато електроенергії буде споживати насос. Не дивлячись на те, що циркуляційні насоси відрізняються своєю економічністю і споживання енергії у них не більше, ніж, скажімо, у невеликої електричної лампочки, проте провідні виробники продовжують працювати над їх економічністю.

У висновку хотілося сказати про одне дуже важливому угоді, до якого прийшли провідні виробники циркуляційних насосів. Відповідно до єдиної класифікації по енергоспоживанню, всім циркуляційних насосів привласнили ярлики відповідної категорії, мається на увазі аналогія з побутовою технікою. Наприклад, споживання енергії насосів «А» класу (таких як, GRUNDFOS ALPHA 2) становить в середньому 6 Вт, що відповідає 90 кВт/год на рік. Безумовно, треба відзначити той факт, що на сьогоднішній день найбільш економічними є регульовані циркуляційні насоси.

циркуляционный насос

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння