Підбір акумулятора для ДБЖ

Акумулятор для джерела безперебійного живлення

Підібрати акумулятор для джерела безперебійного живлення досить просто - потрібно всього лише поглянути на рекомендації виробника, які вказані в інструкції з експлуатації. Але, як правило, виробник рекомендує використовувати брендові АКБ, які коштують недешево. При цьому на ринку пропонується безліч аналогів за більш демократичними цінами. Розберемося, як підібрати акумуляторну батарею для вашого ДБЖ .

Типи акумуляторів

Принцип роботи всіх АКБ однаковий, відмінності полягатимуть в їх конструктивних особливостях. Зараз на ринку представлені акумуляторні батареї трьох типів:

  • кислотні герметичні (AGM)
  • гелеві ( GEL)
  • мультигелевий (MGEL)

Всі вони містять свинець, але робоче середовище в них різна: в одних кислота гелеобразная , в інших - абсорбована.

Кислотні

Усередині корпусу АКБ електроліт знаходиться в абсорбувати стані, а не рідкому. Така акумуляторна батарея герметична і не підлягає подальшому обслуговуванню. Проте, це найпопулярніший тип акумулятора, завдяки наступним перевагам:

  • довгий термін служби (понад 10 років)
  • немає «ефекту пам'яті»
  • підвищену кількість циклів розрядів і зарядів
  • саморазряд мінімальний
  • придатність до установки в будь-якому положенні.

Єдиний недолік подібних акумуляторів - вони погано переносять перезаряд.

Гелеві і мультигелевий

У цих батареях використовується гелеобразний електроліт. За своїми характеристиками гелеві акумулятори схожі з кислотними, але з тією різницею, що вони мають циклічний характер роботи і виносять глибокий розряд. Батареї цього типу можуть довгий час залишатися незарядженими і при цьому не втрачати своїх початкових характеристик.

До їх основних мінусів можна віднести підвищену чутливість до коротких замикань і високу вартість. Тому їх використовують в основному для ДБЖ сонячних електростанцій та інших подібних систем. Для побутових приладів рекомендується використовувати кислотні батареї.

Окремо варто звернути увагу на тягові акумулятори. Їх використовувати для ДБЖ не рекомендується, оскільки їх корпус негерметичний, а при закипанні рідкий електроліт виділяє кисень і водень. Тому існує ризик їх виникнення пожежі або вибуху.

Основними характеристиками, якими керуються при виборі акумулятора, є ємність та напруга .

Розрахунок ємності

Акумулятор для джерела безперебійного живлення

Крім типу акумулятора необхідно правильно підібрати його ємність. Для цього треба знати приблизний перелік обладнання, до якого він буде підключатися, а так же час його роботи. Розрахунок проводиться за такою формулою:

E = (P * T)/(V * K)

Ємність батареї (Е) розраховується в А • год, потужність підключеного обладнання (Р) - в Вт, час резервування навантаження (Т) - в ч, напруга живлення батареї (V) - в в . Під значенням До мається на увазі коефіцієнт використовуваної ємності. Він повинен враховувати частину витраченого на енергопостачання навантаження заряду. Як правило, він дорівнює одиниці.

Зазначену формулу можна використовувати для вибору акумулятора під техніку, яка включена в мережу від 10 годин і більше . Цифра мінімальної ємності, яка вийде при розрахунках, не остаточна. До неї необхідно додати ще 20% і вибирати модель акумулятора з отриманим показником і більш. Так ви отримаєте гарантію того, що бесперебойник зможе підтримувати роботу всіх необхідних пристроїв.

У разі, якщо використовується малопотужний ДБЖ з невеликими можливостями автономної роботи, для нього зазвичай беруть акумулятор ємністю 7-12 А • год і напругою 6-18 В.

Напруга

для більшості сучасних ДБЖ використовуються акумулятори на 12 в, але є і малопотужні моделі, для яких досить батареї на 6 В. Точний показник вашого пристрою можна знайти в його технічної документації. Якщо її важко знайти, пошукати інформацію можна на корпусі батареї. Також можна зняти заміри з клем акумулятора, які навіть в сильно розрядженому стані здатні вказати значення напруги.

Габарити

Так само обов'язково варто врахувати такий показник, як габарити пристрою. Якщо взяти акумулятор невідповідного розміру, то він може просто не поміститися в корпусі бесперебойніка або ж буде бовтатися в ньому. При цьому розміри досить сильно відрізняються в залежності від моделі та виробника.

Якщо у вас виникнуть вороса щодо вибору акумуляторної батареї для ДБЖ - наші фахівці нададуть вам кваліфіковану допомогу, і підкажуть не тільки як підібрати акумулятор, а й заощадити на покупці.

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння