Управління насосом за допомогою електронного реле тиску води Coelbo Switchmatic Сучасні автономні системи водопостачання створюються за певними схемами, які вимагають точного розрахунку всіх параметрів. Однією лише прокладки труб і установки насоса недостатньо для того щоб забезпечити ефективне і надійне функціонування системи, тому автоматика для насоса є обов'язковим елементом децентралізованого водопроводу. Найбільш простий варіант автоматики - це реле тиску , яке періодично, при необхідності, включає і вимикає насос для води. Реле управління встановлюється перед входом в гідроакумулятор і при зниженні тиску води в напірної системі, наприклад, при відкритті витратного крана або вентиля, включає водяний насос, а при їх закритті, відповідно, відключає його. Підключення погружного або поверхневого насоса до автоматики такого типу забезпечить його справне функціонування протягом тривалого часу. Крім підтримки оптимального тиску води в системі, реле тиску захищає насос від "сухого ходу" (коли рідина насоса не прокачується по системі трубопроводів), а також перешкоджає виникненню гідравлічних ударів (різких перепадів тиску).

Реле тиску для насоса поділяються на два типи: електромеханічні і електронні. Обидва типи мають свої переваги і недоліки. Розглянемо їх на прикладі Italtecnica PM/5 та Coelbo Switchmatic .

Механічне реле тиску Italtecnica PM/5 необхідно для пуску і зупинки насоса в залежності від розумних налаштувань максимального і мінімального тиску. Установка нижнього і верхнього порогів спрацьовування здійснюється за допомогою регулювальних гвинтів. Основною перевагою реле PM/5 є доступна ціна, однак цей тип автоматики для насоса не позбавлений недоліків. Регулювання тиску в цьому реле неточна і незручна, тому що потребує безлічі однотипних операцій і вимагає наявності манометра в системі. Таким чином, якщо Ви вирішили купити реле PM/5 , Вам доведеться придбати і манометр до нього. До недоліків реле даного типу також можна віднести залипання контактів внаслідок окислення і великих струмів, а знос допоміжної мембрани може привести до поломки безпосередньо автоматики насоса. Реле тиску води PM/5 не захищає насос від "сухого ходу". Всі ці фактори в кінцевому підсумку можуть привести до виходу насоса з ладу раніше терміну. ​​

Варто відзначити, що механічні реле тиску для насосів вже не застосовуються в західних країнах.

Для того, щоб захистити насос від роботи без води, а також зробити автоматичне водопостачання приватного будинку, котеджу або дачної ділянки, необхідно використовувати електронне реле тиску води , таке як Coelbo Switchmatic. Ця автоматика для насоса має низку незаперечних переваг у порівнянні з механічними реле. Switchmatic 1 - це електронне реле, яке захистить Ваш насос від виходу з ладу, завдяки передбаченій захисту від "сухого ходу" . Простий інтуїтивний інтерфейс дозволяє просто і зручно, але в той же час максимально точно, налаштувати необхідний тиск води. Реле Switchmatic 1 має таку корисну функцію як захист по мінімальному тиску: коли тиск падає нижче заданого, то це мається на увазі, як робота насоса без води і насос відключається від мережі. Ще одна перевага цього електронного реле - це ФУНКЦІЯ ART - авто-рестарт після відновлення подачі живлення або води. Для зручності перегляду рівня тиску Switchmatic 1 має вбудований цифровий манометр. Також є кнопка примусового (ручного) включення і відключення насоса. Є ще одна дуже корисна функція - захист від частих включень (коли в гидроаккумуляторе залишилося мало повітря, відповідно, щоб уникнути частого включення, в реле активується аварійний сигнал, який відкладає включення насоса).

Управління насосом за допомогою електронного реле тиску води Coelbo Switchmatic 2

Незважаючи на всі переваги Switchmatic 1 , компанія Coelbo підняла планку якості ще вище, створивши електронне реле тиску Switchmatic 2 . Однією з відмінностей від Switchmatic 1 є більш точна захист, а саме: захист від перевантаження (по струму) здійснюється завдяки вбудованому датчику струму, який подає сигнал на відключення насоса при змінах значення струму двигуна. Це означає, що якщо в системі пропаде вода, в результаті чого вал двигуна буде обертатися без навантаження і струм сильно знизиться, датчик реле це виявить, слідом за чим піде відключення насоса. Також насос буде захищений, якщо вал двигуна з якої-небудь причини зупиниться, що призведе до різкого зростання струму - датчик подасть сигнал на відключення насоса).

Також основною відмінною особливістю реле Switchmatic 2 є його розширений функціонал. Воно має вбудовану плату, яка дозволяє застосовувати дані реле для управління двома насосами , що працюють в каскадному режимі (синхронний режим). До кожного з насосів підключається реле тиску Switchmatic 2 і в програмному режимі задається, яке реле буде виконувати функції основного, а яке - допоміжного. Останнє буде включати другий насос для підтримки заданого тиску в системі, у випадках, коли основний насос не зможе забезпечити необхідний рівень тиску.

Для того, щоб правильно підібрати автоматику для насоса або насосної станції, необхідно враховувати особливості конкретної схеми водопостачання і параметри обладнання, такі як характеристики насоса, гідроакумулятора і т.д .

Якщо у Вас виникли труднощі при виборі оптимального варіанта реле тиску , наші фахівці нададуть кваліфіковану і докладну відповідь на будь-яке Ваше питання по автоматизації водопостачання .

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння