Гідроакумулятори і розширювальні баки

Чим відрізняється гідроакумулятор для водопостачання від розширювального бака

Гідроакумулятори для водопостачання або мембранні баки для води застосовують давно і багато. Буває споживач навіть не здогадується, що для систем водопостачання та опалення застосовуються баки різних типів. Деякі неписьменні продавці запевняють покупців, що відмінності в кольорі бака. Червоні баки для опалення - розширювальний бак, сині для вoдоснабженія - гідроакумулятор . Чи так це? Чим же відрізняється бак на опалення від бака на водопостачання?

Отже, розширювальний бак для опалення , судячи з назви, застосовуються для згладжування, компенсації розширення теплоносія, води внаслідок її нагрівання в закритих системах опалення. В результаті роботи нагрівального котла, рідина-теплоносій в ньому розширюється. Відомо, що при кожному нагріванні рідини на 10 ° С, її обсяг збільшується приблизно на 0,3%. Виходячи з цього, якщо рідина нагріється на 70 ° С, вихідний обсяг теплоносія збільшиться на 3%. Рідина практично нестислива і якщо в системі опалення не буде передбачено додаткове місце, куди подінеться надлишок рідини теплоносія, то буде розрив системи. Щоб не допустити цього, застосовуються розширювальні баки для систем опалення . Бувають баки горизонтальні і вертикальні. На нашому сайті Ви сможно знайти баки різних виробників Elbi, Zilmet, Спрут.

Подивитися ціни на розширювальні баки

для питної води застосовуються вже інші баки - це баки для систем водопостачання (гідроакумулятор). Ми на Насосвдом називаємо ці баки: гідроакумулятори для водопостачання.

Для чого потрібні вони?

Перше , для запасу води та підтримки потрібного напору . Завдяки гідроакумулятори, насос водопостачання включається не кожен раз, коли ми набираємо склянку води, а коли тиск падає нижче встановленого. Це звичайно продовжує життя насосу. Ну і звичайно, якщо купити гідроакумулятор на 80л, 100л, 150л, 200л, 300л, то це вже реальний запас води в будинку. А в наш час запаси вода - річ не зайва.

Друге , гідроакумулятор захищає систему від гідроударів . Гідравлічний удар може з'явитися в трубах, якщо різко вимкнути або включити насос, швидко закрити кран. Гідроудар може бути причиною прориву трубопроводів і зменшує час служби сантехнічної арматури.

По виду гідроакумулятори для водопостачання і розширювальні баки систем опалення однакові. Однак призначення і вимоги до використання у них різні, отже і конструкція різна. Головна відмінність гідроакумулятора від розширювального бака полягає в матеріалі виготовлення мембрани, а також особливості розташування повітряної і водяний порожнин. Гидроаккумулятор являє собою залізний бак з мембраною у вигляді груші з водою всередині, на яку під тиском тисне повітря, що знаходиться між корпусом бака і мембраною (грушею).

А розширювальний бак для опалення розділений всередині гумовою мембраною на дві порожнини: одна з них заповнюється теплоносієм, а інша повітрям. Тому не можна застосовувати розширювальні баки для опалення в системах водопостачання, так як вода в системі водопостачання буде стикатися зі стінками сталевого бака, вони поступово поржавіють і з Вашого крана може потекти іржава вода.

Розширювальний бак

Різні вимоги і до матеріалами, які застосовуються у виготовленні мембран. Мембрани для розширювальних баків повинні бути довговічні і витримувати температури до +90°С.

Для систем водопостачання температурні характеристики гуми не так важливі. Тут має важливе значення те, що є часті цикли розширення-звуження і контакт з питною водою. Для матеріалу мембран для гідроакумуляторів потрібно використовувати еластичну харчову гуму.

Гидроаккумулятор складається:

Металева ємність 1 , усередині якої вставлена ​​гумова мембрана у вигляді груші 2 з харчової гуми. Фартух мембрани закріплений між фланцями 3 за допомогою болтів 4 . У верхній частині бака є тяга з патрубком 5 , закріплена гайкою 6 . Патрубок служить для установки запобіжного клапана і повітрявідводчика. Потрібно враховувати, що вода займає не весь обсяг бака, а всього лише його частина. Інший обсяг займає повітря під тиском. Тиск повітряної подушки може регулюватися за допомогою ніпеля 7 , закритого пластиковою кришкою 8 .

Чим відрізняється гідроакумулятор від розширювального бака

Гідроакумулятори

Робота насоса полягає в подачі води під тиском в труби і, природно, в грушу гідроакумулятора. Мембрана - груша розширюється, при цьому повітря, що оточує мембрану, починає стискатися. Наповнення бака водою відбувається поки тиск води не зрівняється тиском повітря. Якщо водоспоживання немає, тиск в системі вирівнюється з тиском відключення реле. Насос вимикається. При відкритті крана вода, що витісняється тиском повітря, надходить в першу чергу з гідроакумулятора і тільки коли тиск в системі впаде нижче установочного, реле тиску включає в роботу насос.

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння