Що таке частотний перетворювач

Перетворювач частоти ( частотний перетворювач ) - пристрій електронного типу, яке конвертує ток з одного стану в інший за допомогою вбудованого випрямляча і назад, в більшості випадків за допомогою ШІМ. Особливість конвертації струму (з змінного в постійний і назад) відносить їх до частотники, які мають проміжний елемент постійного струму.

Управління оборотами здійснюється зміною напруги живлення і частоти електродвигуна. Ефективність таких перетворювачів дуже висока, а вбудований мікропроцесор наблюдется за багатьма параметрами електродвигуна, значно зменшуючи ймовірність аварійних поломок.

Між електродвигуном і частотники рекомендується встановлювати дросель, якщо відстань більше 20 метрів, який робить краще вихідна напруга і тим самим подовжує термін служби перетворювача, для зниження впливу перешкод у встановлюють фільтр EMC. Бувають як з векторним, так і скалярним регулюванням.

Перетворювач частоти ( частотний перетворювач ) з використанням скалярного режиму призначений для управління насосами і іншими простими механізмами. Даний режим дозволяє управляти одномоментно декількома електродвигунами, але при цьому потрібно враховувати не тільки сумарний струм двигунів, які одночасно повинні працювати, а й відстань від кожного електродвигуна до частотники.

Сумарний струм всіх двигунів не повинен перевищувати номінальний струм перетворювача , а максимально допустима відстань у кожного виробника наведено в документації, тому будьте уважні при виборі. Ви можете самі знайти цю інформацію, але краще проконсультуйтеся з фахівцями.

На відміну від скалярного векторне управління не має можливості управляти декількома двигунами одномоментно, але дозволяє контролювати зміна крутного моменту одного електродвигуна. Номінальний момент залишається постійним при зміні частоти аж до нульової, що дозволяє їх застосовувати в складних механізмах, таких як: крани, верстати, підйомники, конвеєра та інші. При цьому всім забезпечуючи високу точність швидкості і діапазон регулювання.

В Україну поставляються перетворювачі частоти з двома видами вхідної напруги:

  • однофазное 220 В
  • трифазне 380 В

На виході напруга у перетворювачів частоти може бути:

  • однофазное 220 В
  • трифазне 220 В
  • трифазне 380 В

Перетворювачі частоти ( частотні перетворювачі ) з однією фазою на вході і виході не особливо користуються попитом, так як поставляються тільки до 1,1 кВт. Частотники з однофазним на вході і трифазним живленням 220 В на виході знайшли своє застосування в бурильної промисловості, в населеній місцевості, де проблематично підвести трифазну напругу 380 В, але потрібен захист і управління оборотами електродвигуна.

Правильно підібрати частотний перетворювач - запорука довготривалої і надійної роботи вашого електроприводу, без cбоев і зупинок. Так що думайте, телефонуйте до нас і консультуйтеся. Вибирайте якісне обладнання з гарантією від виробників світових брендів, таких як Danfoss, Mitsubishi Electric, Schneider Electricі інших, яке вам прослужить не один рік і заощадити не 1 МегаВат.

Купити частотний перетворювач можна у нас, розмістивши заявку з вашими контактними даними для зворотного зв'язку або просто зателефонувавши на зазначені номери в розділі "Контакти" на сайті nasosvdom.com.ua

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння