Управління двома насосами за допомогою частотногопреобразователя Coelbo Speedmatic Easy Master На сьогоднішній день ринок предагает безліч типів автоматики для насосів для різних вимог і умов роботи. Але найбільш сучасним, а саме: енергоефективним, економічним і комфортним в експлуатіціі, рішенням безумовно є частотні перетворювачі (інвертори) . Розглянемо особливості та переваги їх використання для автоматизації системи водопостачання на прикладі продукції іспанської компанії Coelbo .

Витрата води на різні побутові та господарські потреби може дуже сильно відрізнятися в залежності від часу доби, особливо під час вихідних та святкових днів, а тим більше в літній період, коли потрібно полив. Безліч людей приймають душ, миють посуд, перуть одночасно в певні години доби і практично не користуються водою в інший час, наприклад, вночі. З цих причин виникають такі проблеми як: недостатній напір води в ранкові та вечірні години, значні добові коливання тиску в системі водопостачання і, внаслідок цього, прискорений знос труб і запірної арматури, а також і самого насоса, який працює з виниклими навантаженнями.

Звичайні контролери та електронні реле тиску в таких випадках не забезпечують повної стабілізації тиску. Для цього застосовується з'явилася відносно недавно технологія - частотне модулювання роботи двигуна насоса.

Переваги використання частотного перетворювача (інвертора) очевидні - у вашій системі водопостачання буде постійний тиск, незалежно від обсягу водорозбору. Друга перевага використання перетворювача частоти - це значне зменшення споживання електроенергії, так як насоси не буде весь час працювати на повну потужність, і відповідно, ви будете економити на електроенергії, що важливо в умовах постійного зростання її вартості. Частотні перетворювачі здатні знизити споживання енергії на побутових насосах і насосних станціях від 30 до 50%, а термін їх окупності становить від одного до півтора років.

Така економія досягається за рахунок того, що інвертор здатний плавно змінювати частоту обертання електродвигуна насоса в широкому діапазоні. Це означає, що електродвигун насоса завжди буде споживати таку кількість енергії, яка необхідна для підтримання стабільного тиску в системі водопостачання незалежно від поточного споживання води в даний конкретний момент. Плавні пуск, зупинка і зміна частоти обертання двигуна дозволяє також уникнути гідравлічних ударів в трубопроводах, і завдяки цьому скоротити втрати води і збільшити термін експлуатації насоса, трубопроводу, запірно-регулюючої арматури та вимірювальних приладів.

З кожним днем ​​все більш актуальним є питання підвищення загальної ефективності управління системами водопостачання, тобто досягнення максимальних результатів при мінімальному енергоспоживанні і оптимальних капіталовкладень в модернізацію обладнання, особливо в питаннях щодо промислового насосного обладнання. Використання інверторів на насосних станціях дозволяє прекрасно впоратися з цим завданням.

Для вирішення всіх цих завдань компанія Coelbo (Іспанія) створила широку лінію частотних перетворювачів для різних сфер і умов застосування. Coelbo є визнаним світовим лідером у розробці і виробництві надійної автоматики для широкого спектра насосного обладнання вже більше 40 років. Компанія виступає в ролі основного постачальника автоматики для насосів багатьом великим світовим виробникам насосного обладнання, що є значущим показником відмінної якості продукції Coelbo .

Компанія Coelbo також розробляє і випускає продукцію під власним брендом, яка також відома надійністю і високою якістю і продається в багатьох країнах світу.

під власним брендом Coelbo випускає 3 серії автоматики для насосів:

 • Pressflow TECH - традиційні контролери регулювання включення щоб вибрати, насоса
 • Smart TECH - інноваційні електронні реле
 • Hi TECH - частотні перетворювачі (інвертори)

Pressflow TECH - це лінія традиційних контролерів управління насосами, принцип роботи яких гранично простий:

 • при відкритті крана, датчик протоку визначає запит на водоразбор, і включає насос;
 • коли кран закривається, насос працює ще 10 секунд, після чого контролер вимикає насос.

Управління двома насосами за допомогою частотногопреобразователя Coelbo Speedmatic Easy Master

Контролери даного типу - це основний тип автоматики, що продається в країнах Європи. Ця технологія змінила традиційні електромеханічні реле з пружиною, які вимагають періодичної настройки і мають ряд недоліків, таких як: складність установки необхідного тиску, підгоряння електричних контактів, а також неможливість застосувати реле в разі наявності автоматичного поливу.

Крім регулювання включення-виключення насоса, контролери протоки забезпечують захист від сухого ходу , що критично важливо, для того щоб насос не вийшов з ладу, якщо виникнуть проблеми з рівнем води в свердловині або водоймі, або якщо у вас є центральне водопостачання, воно буде тимчасово відключено. Будь самовсмоктувальний поверхневий насос або свердловинний насос вимагає захисту від сухого ходу, так як навіть під час нетривалої роботи без води вони швидко вийдуть з ладу і потребуватимуть дорогого ремонту.

Також автоматика серії Pressflow TECH має дуже корисну функцію - ART, яка автоматично перезапускає насос, при відновленні подачі води, якщо до цього автоматика визначила сухий хід і відключила насос. У вас не буде необхідності самостійно контролювати момент відновлення подачі води, автоматика це все зробить за вас.

Деякі моделі даної серії мають ще одну корисну можливість - регулювання тиску включення. Ця функція корисна тим, що, наприклад, влітку, якщо у вас є полив, ви можете збільшити тиск включення, так як форсунки поливу зазвичай потребують рівні тиску мінімум в 2 бари для їх коректного відкриття при запуску поливу. Взимку ж, коли вам не потрібно підвищений тиск, ви зможете зменшити його до комфортного рівня тиску для звичайного водорозбору - в 1.5 бара.

Серія Pressflow TECH включає наступні моделі контролерів тиску:

 • Optimatic 2
 • Compact 2
 • Digiplus
 • Optiplus
 • Onematic

Smart TECH - це серія електронних реле тиску, запатентованих компанією Coelbo. Принцип роботи автоматики такого типу наступний: ви можете встановити необхідні тиску включення і виключення насоса. При застосуванні цього типу автоматики в системі обов'язково повинен бути встановлений гідроакумулятор для коректної роботи датчика тиску, яким оснащено електронне реле тиску.

Переваги установки електронних реле Coelbo , в порівнянні з традиційними реле тиску з пружиною, істотні:

 • можливість установки тиску включення-виключення насоса з високою точністю;
 • цифровий манометр, що виконує точну індикацію робочого тиску.

Крім того, електронне реле тиску Switchmatic 2 не тільки керує роботою насоса, але і забезпечує його повну захист: захист від сухого ходу і захист від перевантаження, в той час як при установці звичайного реле з пружиною, у вас виникне необхідність в додатковому придбанні пристрої захисту насоса. Вартість такого реле вигідно відрізняється, якщо ви плануєте купувати окремо всі елементи для збірки насосної станції.

Реле цієї серії також мають функцію ATR - авторестарт насоса при відновленні подачі води.

Управління двома насосами за допомогою частотногопреобразователя Coelbo speedmatic Easy Master

Серія Smart TECH включає наступні моделі:

 • Switchmatic
 • Switchmatic 2
 • Switchmatic 2T (для 3-х фазних насосів )
 • Safematic
 • Multimatic - професійні електронні реле для оснащення станцій промислового водопостачання

HI TECH - дана серія представлена ​​широким вибором частотних перетворювачів, як для поверхневих насосів, так і для свердловинних насосів. Також є моделі інвертори для професійних виробників станцій водопостачання і підвищення тиску.

Автоматика для насоса даної серії забезпечить значну економію електроенергії - до 70% в порівнянні з традиційною автоматикою, постійне тиск, незалежно від рівня витрати води, продовжить ресурс використання насоса. Крім перерахованих вище переваг все частотні перетворювачі Coelbo забезпечать комплексну та повний захист вашого насоса: від сухого ходу, перевантаження, перекосу фаз і т.д.

Серія HI TECH включає такі моделі:

 • Speedmatic Easy (Master)
 • Speedmatic Set
 • Speedmatic Set Alt
 • Speedmatic & gt; 1314 - професійна серія частотних перетворювачів для оснащення станцій підвищення тиску
 • Ecodrive - нова модель для побутового сектору
 eco

Якщо у вас виникнуть питання або труднощі у виборі необхідного вам обладнання - зв'яжіться з нами і наші фахівці з радістю нададуть вам кваліфіковану допомогу .

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння