Радіатори опалення: види і характеристики радіаторів опалення

Радіатори опалення

Радіатори опалення . Що це? Які бувають радіатори і в чому переваги тих чи інших моделей? Відповіді на ці питання ми постараємося висвітлити в даній статті.

Радіатори опалення (батареї) вельми проста конструкція, призначена для обігріву максимальної площі житлового приміщення. Принцип будь-якого радіатора опалення - обігрів навколишнього простору шляхом природної конвекції (вільної циркуляції повітря, що нагрівається) і теплового випромінювання.

Будова радіаторів опалення

Гаряча рідина надходить по трубах і нагріває секції радіаторів, які, в свою чергу, випромінюють тепло в навколишній простір. При цьому батареї випромінюють до 60% тепла, інше віддаючи природною конвекцією.

Радіатори виготовляються з різних матеріалів, що визначає їх властивості та технічні характеристики:

1. Чавунні радіатори.

Основним і головним їх перевагою є надійність. Чавунні радіатори витримують високий тиск, що дозволяє застосовувати їх в багатоквартирних будинках. Також робоча температура рідини може досягати високих температур в цих батареях . Чавунні радіатори невибагливі, вони не боятися забрудненої іржею і піском води. Саме їх невибагливість робить їх самими довговічними. Мінусами чавунних радіаторів є низька теплопровідність (нагріваються довше, але остигають повільніше) і необхідність у фарбуванні.

2. Сталеві радіатори опалення

Вага таких радіаторів менше, а тепловіддача вище. Робочий тиск в сталевих радіаторах від 6 до 10 атм. Панельні сталеві радіатори виконані зі спеціальної штампованої сталі, стійкої до корозії. Два листа такий стали утворюють панель, всередині якої є ряд вертикальних каналів, по ним йде теплоносій (вода). Такі батареї сталеві радіатори економічніше вигідні. Зовнішній вигляд сталевих радіаторів опалення набагато естетичніше, а також рівна зовнішня панель не вимагає фарбування і полегшує процес очищення батарей від пилу.

3. Алюмінієві радіатори

Легкі, з високою тепловіддачею, алюмінієві радіатори опалення легко впишуться в будь-який інтер'єр, однак вони мають ряд недоліків: алюмінієві радіатори чутливі до підвищеної кислотності теплоносія, також вони вимагають особливої ​​уважності при підключенні до системи. Алюміній активний метал, тому при прямому контакті з іншими металами алюміній швидко коррозирует і зношується. Саме тому в системах з алюмінієвими радіаторами не можна застосовувати мідні фітинги - це сприяє швидкому зношування металу.

4. Біметалічні радіатори

Батареї даного типу об'єднують у своїй конструкції два металла- алюміній і сталь. Як і сталеві, біметалічні радіатори опалення здатні витримувати великий тиск, а також у них висока теплопровідність, як у алюмінію. Мабуть, єдиним істотним недоліком є ​​їх ціна. Вельми витратний процес виробництва біметалевих радіаторів тримає високу цінову планку. Дешеві біметалічні радіатори опалення - підробка. А в разі покупки підробки, ви ризикуєте всією системою опалення.

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння