В мережі Інтернет вельми легко знайти пояснення і покрокові інструкції про те, як зібрати і встановити насосну станцію з самовсмоктувальним насосом. Однак інструкції зі збору або установки заглибних насосів і станцій на їх основі зустрічаються рідко. Саме цьому питанню і буде присвячено окрему статтю.

Що ж таке погружной насос і як він працює?

Занурювальні насоси використовують для подачі води з колодязя або свердловини, глибина яких перевищує 8 метрів. Даний тип насоса повністю опускається в воду, звідки і назва. За своєю конструкцією глибинні насоси підрозділяються на:

  • вібраційні (доступні ціни, але маленькі показники продуктивності)
  • відцентрові (потужні і надійні, проте чутливі до перепадів напруги і великою кількістю піску).
  • шнекові, або гвинтові (для колодязів та свердловин з великою кількістю піску)

Отже, насосна станція з занурювальним насосом!

Часто зустрічаються на просторах мережі Інтернет, зібрані в компактну установку насосні станції з поверхневим насосом і гідроакумулятором. Але не обманюйте себе, «насосна станція» - це система подачі води в приміщення за допомогою спеціального обладнання (насос, клапан, гідроакумулятор і ін.), І конструкцію вона може мати найрізноманітнішу!

Розглянемо більш детально насосну станцію з занурювальним насосом (схема 1)

схема підключення насосної станції

Схема 1 - Послідовність підключення автоматичної станції водопостачання з занурювальним насосом.

Де:

1 - погружной насос
2 - ніпель
3 - клапан зворотний
4 - фітінг
5 - труба
6 - коліно
7 - кран
8 - фільтр
9 - пятернік. Виходи з пятернік:
9.1 - ø 1 дюйм, зовнішня різьба для підключення до насоса
10.1 - ø 1 дюйм, внутрішнє різьблення для підключення виходу від насосної станції
11.1 - ø 1/4 дюйма, внутрішнє різьблення для підключення манометра
12.1 - ø 1/4 дюйма, зовнішня різьба для підключення реле тиску.
13.1 - ø 1 дюйм, внутрішнє різьблення для підключення антивібраційного шланга.
10 - труба в будинок
11 - манометр
12 - реле тиску
13 - антивібраційний шланг
14 - кран спускний
15 - гідроакумулятор

Принцип роботи такий насосної станції досить простий: вода зі свердловини надходить в накопичувальний бак (15) через клапан (3), який не дозволяє воді витекти назад в свердловину, при зупинці насоса. Блок автоматики (9,11,12) служить для захисту насоса від роботи насухо, включаючи і вимикаючи його автоматично. Гідроакумулятор (15) необхідний для підтримки стабільного тиску в системі, тим самим скорочуючи кількість пусків електронасоса, і продовжуючи термін служби останнього. Так само гідроакумулятор служить додатковим резервуаром для води на випадок відключення електрики. Антивібраційний шланг (13) гасить гідроудари, тому не потрібно гідроакумулятор прикручувати до підлоги, або придумувати спеціальну платформу. Бак стійко стоїть на звичайному полу.Спеціалісти радять блок автоматики встановлювати в сухому і опалювальному приміщенні, щоб уникнути ризику ураження електричним струмом чи збою її роботи.

Вибирати насос потрібно відштовхуючись від параметрів вашої свердловини або колодязя, а також по необхідним характеристикам : подача і напір, які повинен надавати вам насос для задоволення ваших потреб.

Детально ознайомитися з марками і моделями заглибних насосів ви можете на сторінці нашого сайті nasosvdom.com.ua. ua в розділі «Колодязні насоси» і «Хімічні насоси».

Проконсультуватися по всіх виниклих питань, що стосуються водопостачання вашого будинку, ви можете з кваліфікованими фахівцями за номерами телефонів, вказаними на сайті

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння