Сепаратор жиру або жироуловлювач потрібен для очищення стічних вод від твердих і нерозчинних жирів, а також великих фракцій, в результаті оберігає магістральні системи каналізації від закупорки і аварійного виходу з ладу.

Більшість сучасних людей живуть в містах і мегаполісах. Ми звикли до комфорту, не уявляємо своє життя без інтернету, електрики, гарячої води. Ми любимо проводити час в піцерії або барі, призначаємо ділові зустрічі в кафетеріях, замовляємо комплексні обіди в офіс. У зв'язку з ростом населення і прискореним темпом життя попит на готову їжу зростає в геометричній прогресії. У підсумку маємо небачене розвиток харчової промисловості та ресторанного бізнесу як в Україні, так і в усьому світі.

Робота закладів громадського харчування дають колосальне навантаження на системи очищення стічних вод. Величезні обсяги жиру після посудомийних машин і кухонних мийок, потрапляючи в міську каналізацію, осідають на стінках труб, утворюють пробки і призводять до аварій і проривів. Харчові і виробничі стоки потрапляють у водойми, що призводить до загибелі живих організмів і руйнування екосистеми.

труба

Так виглядають каналізаційні труби: зліва - нова труба, праворуч - труба після експлуатації

Комунальні системи водовідведення не в змозі впоратися з величезними обсягами побутових і промислових стоків, тому на законодавчому рівні всі підприємства, що виробляють скидають жиро-і маслосодержащие стоки, зобов'язані організувати очистку цих стоків.

На великих виробництвах установка очисних споруд перед зливом стічних вод в міську каналізацію застосовується вже давно, а невеликі кафе, МАФи з фаст-фудом і т.п. воліли платити символічні штрафи за порушення в організації відведення стоків.

В даний час істотно посилився технологічний контроль на невеликих підприємствах громадського харчування. Тепер, згідно з нормативами ДБН В.2.2-25: 2009 (п.7.1 ) і ДБН В.2.5- 64 до: 2012 (п.21.7) всі підприємства громадського харчування зобов'язані встановлювати сепаратори жиру перед зливом стоків в каналізацію. Невиконання цих норм загрожує підприємцю чималим штрафом і навіть забороною на діяльність.

На великих підприємствах використовуються промислові жироловки, які за нормами повинні встановлюватися зовні виробничих будівель безпосередньо перед місцем відведення стічних вод. Вони можуть бути надземного чи підземного виконання.

установка

Приклад установки побутового жировловлювача під мийкою

У кафе та ресторанах допускається встановлювати сепаратор жиру всередині приміщення. Для зручності користувачів випускаються жироуловлювачі під мийки різних розмірів і для різних обсягів скидання води. Доступні моделі зі змінним фільтром і без нього, сепаратори з морозостійкого пластика для установки в МАФах або зовні приміщення (серія «Арктика»). Їх можна встановити також в приватному будинку або котеджі для зниження витрат на прочищення та ремонт місцевої системи водовідведення (серія «Оптима»).

Побутовий жировловлювачів працює без споживання електроенергії, не вимагає використання хімічних реагентів, простий в експлуатації і доступний за ціною. Разом з тим, встановлюючи жироуловитель, Ви не тільки забезпечите захист каналізаційних труб, заощадите час і кошти на прочищення та ремонт труб, але і уникнете проблем, пов'язаних з перевірками служб Водоканалу.

сололифт

Каналізаційна установка Sololift Grundfos перед чищенням. Внутрішня поверхня повністю покрита нерозчинними жировими відкладеннями.

Крім цього, сепаратор встановлюють перед каналізаційним установками SOLOLIFT , підключеними після мийок, для запобігання їх засмічення побутовими жирами. Наша сервісна служба регулярно надає послуги діагностики та чищення насосів SOLOLIFT. Практично кожна установка виявляється покритою зсередини товстим шаром жирових відкладень. Так що установка жировловлювачів також допоможе заощадити і на обслуговуванні каналізаційного насоса.

сепаратор

Фахівці сервіс-центру настійно радять встановлювати сепаратор жиру перед побутовими каналізаційними установками

Компанія «НасосВДом» рекомендує жироуловлювачі українського виробництва - серійні вироби, що випускаються відповідно до Патенту, офіційно зареєстрованих Технічних умов (ТУ У 29.2-32306957-002: 2009 "СЕПАРАТОРИ ВОДОЖІРОВИХ ЕМУЛЬСІЙ"), а так же загальних технічних умов ТУУ 25.2-32306957-001: 2007 "Ємності технологічні з поліпропілену" і супроводжуються технічними паспортами, гарантійними зобов'язаннями і санітарно-гігієнічним висновком. Виробником проводиться перевірка сепараторів на герметичність зварних швів і надається офіційна гарантія 24 місяці. Заявлений термін служби жировловлювача - до 50 років за умови коректної установки і експлуатації.

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння