Підбір і монтаж свердловинного насоса (частина 2)

За типом двигуна насоси підрозділяються на однофазні та трифазні. Однофазні гостріше реагують на перепади напруги в мережі, при 10% падіння напруги можуть давати збої при запуску двигуна. В такому випадку вам необхідно докуповувати пусковий конденсатор. Якщо у вас бувають проблеми з електроенергією, то краще придбати насос з трифазним електродвигуном.

Крім насоса вам необхідно придбати комплектуючі деталі для подальшого монтажу насоса і проведення водопостачання в будинок. Детально ознайомитися з необхідним мінімумом ви можете на сторінці нашого сайту: «Станція
автоматичного водопостачання з занурювальним насосом».

Отже, безпосередньо монтаж свердловинного насоса необхідно здійснювати в певній послідовності:

  • прикручуємо до насоса ніпель (він служить перехідником з внутрішньої різьби насоса на зовнішнє різьблення). Будь-яке різьбове з'єднання необхідно ущільнювати герметиком. В якості герметика можна використовувати стрічку ФУМ, льон, клоччя, або інші матеріали-ущільнювачі. Вони забезпечать надійність і герметичність з'єднань.
  • фахівці радять використовувати труби діаметром не менше 32мм (меншим за діаметр всмоктуючого патрубка). Оскільки труби малого діаметру сильно уріжуть натиск води. Перш ніж підключати трубу необхідно максимально вирівняти, щоб при зануренні насоса в свердловину, він входив без перекосів. Необхідно поєднати трубу з насосом через ПНД муфту.
  • уздовж труби розмотує кабель живлення двигуна насоса, якщо в комплекті кабель не йде, вам необхідно приєднати заздалегідь куплений (водопогружной) кабель до електричних виводів двигуна насоса. Це здійснюється за допомогою термоусадочної муфти для більшої герметизації місця спайки кабелю *.
  • * - припаює кабелю здійснюється наступним чином: зачищають кінці дроту на 6-7 см від ізоляції, надягаємо на один провід велику гідромуфту, а на кожен проводок надягаємо маленькі шматочки термоусадки. Оголені на 2 см. Кінці дротів скручуємо і пропоюємо паяльником, після чого на місце пайки насуваємо термоусадку і акуратно садовить її будівельним феном. Вам необхідно запам'ятати які кольори кабелю з якими проводами на насосі ви з'єднували, тому що це буде потрібно при підключенні пульта. Велика термоусадка відновлює зовнішню ізоляцію. Саджати феном її потрібно від центру до країв, щоб не залишити всередині повітря.
  • після завершення припаювання кабелю, закріплюємо трос. Пропускаємо трос через отвір у верхній частині насоса і заклепиваем в мідну трубу. Трос повинен бути на 2-3 метра довший труби. Трос і кабель кріпимо будівельними стяжками до труби, щоб вони не бовталися в свердловині.
  • опускати насос краще за допомогою кількох людей, щоб не було перегинів і зламів труби.

Рекомендуємо звернути увагу

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння